Liste
Çekiliş Sonucu

Haydi Çocuklar Camiye

Aydınlatma Metni

 

Haydi Çocuklar Camiye kapsamında işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu Server Yaşam Vakfı dır. Haydi Çocuklar Camiye kapsamında elde edilen kişisel verileriniz; başvurunuzun değerlendirilmesi ve yarışmanın düzenlenmesi amacıyla işlenmekte, dereceye girilmesi halinde ödül süreçlerinin yürütülmesi amacıyla Proje Ortağı STK lara aktarılmaktadır.

Şartname

 

A. TANIMLAR

A.1 Yarışma Tanımı

“Haydi Çocuklar Camiye” projesi, 22 Ocak 2024 Pazartesi günü Sabah Namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2024 Çarşamba günü Yatsı Namazı ile sona erecektir. Toplamda 10 gün sürecek projede, çocuklar her namaz vaktinde namaz kılarak puan kazanabilecektir. Proje sonunda en çok puan kazananlar arasından kura ile yapılacak çekilişle sürpriz hediyeler verilecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca, yarışmacılara sosyal medya hesaplarımızın yanında e-posta, WhatsApp ve SMS yolu ile de bilgilendirme yapılacaktır.

A.2 Projenin Uygulanacağı Yerler

Projenin hedefi çocuklarımızın namazlarını camide cemaatle kılmalarını alışkanlık haline getirmek üzerine kuruludur. Namazın camide kılınması durumunda evde kılınan namaza verilen puandan daha yüksek puan alınacaktır.

B. PROJE ORGANİZASYONU

Server Yaşam Vakfı tarafından organize edilen yarışmamız yurt genelinde proje ortağı STK’ların iş birliği ile icra edilmektedir.

C. PROJENİN AMACI

Projenin amacı, 6-13 yaş arası çocuklarımızı sevapta ve hayırda yarıştırarak namazlarını camide kılmayı bir alışkanlık haline dönüştürmektir. Geleceğimiz olan evlatlarımıza Allah’ın sevgi ve hoşnutluğunu kazandırma bilinci aşılanırken dürüstlük ve güven duygularının da gelişmesi öngörülmektedir.

D. PROJENİN KATILIM ŞARTLARI VE BAŞVURU

D.1 Yaş Sınırı

Projemize katılmak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Ödüller ise doğum tarihleri 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında olan katılımcılara çekilişle verilecektir. 

D.2 Katılım Bilgileri

Projeye katılmak isteyenlerin, www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayımlanmakta olan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Projeye başvuracak katılımcılardan aşağıdaki bilgiler talep edilecektir. (Başvuru formunda yer alan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır!)

  1. T.C. Kimlik Numarası (*)

  2. Adı Soyadı

  3. Doğum Tarihi)

  4. Projeye katılacağı İl/İlçe

  5. Veli Adı ve Soyadı

  6. Veli Telefon Numarası

Başvuru formunu dolduran yarışmacılar projeye katılmaya hak kazanırlar.  

(*) T.C. kimlik numarası, mükerrer kayıtların oluşmasını önlemek ve aynı zamanda çekiliş sonucunda ödüle hak kazanan katılımcıların ödül teslimleri esnasında kontrol amaçlı kullanılacaktır. İsim ve T.C. kimlik numarası eşleşmeyen yarışmacılar ödüle hak kazanamayacaktır.

Projeye katılmak ücretsizdir!

D.3 Velilerinin Dikkatine!

Projeye katılacak çocukların mümkün olduğunca tüm vakit namazlarını camide cemaatle kılmalarını tavsiye ediyoruz. 

Puan işaretlemelerinin tamamen güven esasına dayalı olması sebebiyle konunun hassasiyetini yarışmaya katılan çocuğunuzla paylaşmanızı önemle istirham ederiz.

Projeye kaydolurken çocuğunuzun seveceği bir hediyeyi ailece kararlaştırarak puan hedefi koyabilir ve aile ödülünüzü proje sonunda kendisine vereceğinizi söyleyebilirsiniz. Böylece çekilişte hediye kazanamadığında üzülme ihtimaline karşılık sevinmesine imkân sağlamış olabilir, proje tamamlandığında da kendilerini tebrik ederek hediyelerini verebilirsiniz.

E. PUANLAMA SİSTEMİ

E.1. Nasıl Puan Kazanılır?

Katılımcı çocuklar namazları vaktinde camide cemaatle veya cami dışında kılarak puan kazanırlar. Camide cemaatle kılınan namazlara artı puan verilecektir.

E.2. Vakitlere Göre Namaz Puanları

  Sabah Namazı : 10 puan + 3 puan

  Öğle Namazı  : 5 puan + 2 puan

  İkindi Namazı : 5 puan + 2 puan

  Akşam Namazı           : 5 puan + 2 puan

  Yatsı Namazı  : 8 puan + 3 puan

Namazını camide cemaatle kılan yarışmacılara yukarıda belirtildiği gibi artı puan verilecektir.   

E.3. İlave Puan

Yukarıdaki puanlar haricinde ilave puan verilmeyecektir. “Arkadaşını davet et” temasıyla arkadaşının kaydına vesile olanlar arasında yapılacak çekilişle ayrıca hediyeler verilecektir.

E.4. Puanların İşaretlenmesi

Kılınan namaza ait işaretlemeler, yarışmacı ya da velisi tarafından otomasyon sistemi üzerinden yapılacaktır. Puan işaretleme/kontrol görevi tamamen veliye ve yarışmacının kendisine aittir. Kılınan namazların sisteme girişi en geç bir gün sonra saat 23:59’a kadar yapılabilecek olup daha sonra giriş mümkün olmayacaktır. İşaretleme yapılmaması halinde sorumluluk yarışmacı ve veliye aittir.

F. HEDİYELER

F.1. Merkezi Hediyeler

Proje sonunda “350 ile 450 arası” puan kazanan kız çocuklar ile 380 ile 450 arası” puan kazanan erkek çocuklar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte binlerce çocuğa sürpriz hediyeler verilecektir. 

F.2. Ebeveyn Hediyeleri

Yarışma ödülünden bağımsız olarak hediye vermek isteyen ebeveynler, belirledikleri bir ödülü proje sonunda çocuklarına hediye edebilirler. 

F.3. Hediye Çekilişi

Hediyelerin çekilişi 3 Şubat Cumartesi günü saat 21:00‘de online olarak yapılacaktır. 

Hediye kazanan çocuklar, www.haydicocuklarcamiye.com ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır. Çekilişten hediye kazanan yarışmacıların ödülleri, kayıt esnasında girilen adreslere gönderilecektir. Ödüle hak kazanma takibinin, yarışmacı ve veliler tarafından yapılması gerekmektedir.

F.4. Yurtdışı Katılımcıları

Türkiye dışından kayıt yapan katılımcılar merkezi hediyelere dahil değildir. Yurt dışı katılımcılarının teşvik ve motivasyonu için ebeveyn tarafından hediye verilmesi tavsiye edilmektedir.

G. YARIŞMANIN DİĞER ŞARTLARI

Projeye katılanlar, bu şartname hükümlerini ve komisyon kararlarını kabul etmiş sayılacaktır. Server Yaşam Vakfı şartnamede değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YETKİLİ KURULLAR

G.1. Yarışmanın Sahibi 

Server Yaşam Vakfı

G.2. Proje Düzenleme Ekibi Üyeleri

Yavuz Murat

Ali Mazı 

Erhan Özen 

Fatih Mehmet Doğan 

Hasan Türker 

Oktay Karakuş 


I. Bilgi ve İletişim

Adres             : Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 75/3 Üsküdar/İSTANBUL

Web                :www.haydicocuklarcamiye.com

E-Posta           : bilgi@haydicocuklarcamiye.com

 

Ana Sayfaya Dön

Destek ve Tanıtım Gönüllüsü Olun

Haydi çocuklar camiye projesine gönüllü veya ödül desteği verebilirsiniz.